Новообраний нардеп від Тернопільщини – фігурант корупційних розслідувань

Новообраний нардеп від Тернопільщини – фігурант корупційних розслідувань

У журналістських розслідуваннях про корупцію фігурують 39 нових депутатів Ради. Серед них і один нардеп від Тернопільщини.

Як повідомляє сайт «Слово і Діло» йдеться насамперед про новообраного народного депутата по 165-ому виборчому округу, який охоплює Бережанський, Козівський, Зборівський, Підгаєцький та Тернопільський райони, Івана Чайківського. Він є відомим аграрієм в області та є директором ТОВ “Корпорація “Агропродсервіс”. Такоє Іван Чайківський є членом Аграрної партії України, але на вибори ішов самовисуванцем.  

Новообраний нардеп уже також балотувався до Парламенту у 2014 році по 165 округу (Тернопільська область) як самовисуванець, але тоді не здобув перемоги. У його біографії є «темні плями» у вигляді приналежності до «Партії регіонів». У 2010 році він був обраний депутатом Тернопільської районної ради по 26 округу (с.Настасів) від “Партії регіонів”, був членом партії та очолював однойменну фракцію у районній раді. Був членом постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, фінансів і бюджету та міжбюджетних відносин.

Сьогодні громадський рух «Чесно» дослідив його причетність до корупційних правопорушень, а саме політичний вплив на прийняття рішень і/або зловживання службовим становищем: підкуп виборців. З’ясовано, що він, будучи кандидатом у нардепи, роздавав грошові сертифікати та встановлював пам’ятники на Тернопільщині.

Водночас, за інформацією порталу «Слово і Діло», до нового складу Парламенту пройшли 39 народних депутатів, які фігурують у журналістських розслідуваннях про корупцію.

Абсолютний лідер за кількістю журналістських розслідувань проти нього (19) – п’ятий президент Петро Порошенко («Європейська солідарність»). Відзначимо, що він також був народним депутатом 2-го, 4-го, 5-го та 6-го скликань.

Із 254 представників «Слуги народу», які пройшли до парламенту, 17 майбутніх депутатів фігурують в антикорупційних розслідуваннях журналістів.

В «Опозиційній платформі – За життя» з тих майбутніх нардепів, які не були у восьмому скликанні, 10 є фігурантами розслідувань про корупцію.

На Костянтина Бондарєва та Андрія Пузійчука від «Батьківщини» й Миколу Бабенка від «Біла Церква разом» є по одному журналістському розслідуванню. Руслан Требушкін від «Опозиційного блоку» – фігурант 4 розслідувань, Оксана Савчук від «Свободи» – 3.

До корупції можуть бути причетні й шість мажоритарників-самовисуванців, які не були в Раді минулого скликання: Анатолій Урбанський, Ігор Палиця, Олександр Сухов, Сергій Мінько, Іван Чайківський та Геннадій Вацак.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, якими статками володіють новообрані нардепи від Тернопільщини, проаналізовані на основі їх декларацій. Від нашої області по мажоритарці перемогли 5 кандидатів. 

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована