На Тернопільщині День Соборності відзначать по-різному

На Тернопільщині День Соборності відзначать по-різному

На Тернопільщині День Соборності України відзначать у двох районах – у Гусятинському та Підволочиському. Обидва заходи відбудуться 22 січня.

– Запрошуємо всіх долучитися до відзначення Дня Соборності! Урочиста хода розпочнеться о 12 годині у Підволочиську. З Тернопільщини і Хмельниччини рушать колони на зустріч одна одній. На мості, який з’єднує ці дві області, делегації обміняються короваями, привітаннями і разом прямуватимуть до Волочиська. Відбудеться концерт за участю творчих колективів, – розповідає голова Підволочиської районної ради, керівник районної організації партії «Європейська солідарність» Ігор Монартович, повідомляють на сторінці Європейська солідарність – Тернопіль у Facebook.

Водночас, про заходи з нагоди проведення міжобласного свята з нагоди Дня Соборності України, але вже у Гусятині, повідомляють на сторінці Тернопільської обласної державної адміністрації у Facebook.

«Міжобласна акція «Збруч – ріка єднання!», присвячена Дню Соборності України, відбудеться 22 січня у смт Гусятин. Участь у ній візьмуть представники Тернопільської і Хмельницької областей. Програмою заходів передбачені зустріч на мості через р.Збруч, святковий концерт, подячне богослужіння, відкриття та огляд виставки, робота містечка майстрів та ін. Розпочнеться свято о 13 годині, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 22 січня з нагоди Дня Соборності України відбудеться традиційна акція єднання на межі Тернопільської і Хмельницької областей, на мості через річку Збруч. Цьогоріч виповнюється 101 рік з дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Саме цей документ увінчав столітні прагнення українців жити в єдиній незалежній державі.

Проведення Дня Соборності України нарізно може свідчити лише про те, що Тернопільська обласна державна адміністрація не може знайти порозуміння з Тернопільською обласною радою, а тому замість того, щоб шукати єдність вони навпаки розз’єднуються. Водночас, така політика відповідає, по суті, й риториці президента Володимира Зеленського, який вважає, що немає різниці, як будувати країну, головне, щоб кожен міг зрозуміти хто він.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована