Лікарі і медики Тернопільщини – без зарплат. Що каже Зеленський?

Лікарі і медики Тернопільщини – без зарплат. Що каже Зеленський?

Лікарі і медики Тернопільської області, як і, власне, всієї України на кінець року залишаються без зарплат. На це відреагував президент Зеленський.

У своєму відеозверненні, яке він опублікував на сторінці у Facebook, президент закликав Уряд виплатити заборгованість бюджетникам.

Їду до наших добрих друзів та надійних союзників – у Естонію та Литву. Маємо обговорити протидію спільним загрозам зі Сходу та спільні можливості на Заході.Але не хочу залишати вдома гострі невирішені питання. Переконаний, що за найближчі два дні Кабмін погасить заборгованості із зарплати перед лікарями та вчителями.

Geplaatst door Володимир Зеленський op Maandag 25 november 2019

Як відомо, і ми уже писали про це раніше, у Тернопільській області борг перед вчителями та лікарями по зарплаті складає понад 150 млн. грн. Показово, що цього року місцеві бюджети не мають можливості погасити хоча б частину цієї суми самостійно, адже вперше за останні п’ять роки з початку реформи децентралізації, вони не мають перевиконання, а відтак і додаткових надходжень. Крім того, зазначимо, що центральна влада забирає у місцевих бюджетів ще й податок на акциз. Тернопільська міська рада прийняла на своїй сесії звернення не позбавляти їх ще й цих надходжень.  

Водночас, як повідомляє Українська правда, президент Володимир Зеленський записав відеозвернення по зарплатах перед своєю поїздкою в Естонію та Литву. Він наголосив, що розуміє, що новий уряд і дуже багато роботи – але це найважливіше пріоритетне питання. «Я дуже прошу, щоб уряд зібрався і дуже швидко вирішив позитивно це питання. Вірю і надіюсь, що ви мене почули», – сказав він.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована