Жителі Тернопільщини проти ліквідації їх громад

Жителі Тернопільщини проти ліквідації їх громад

Жителі Тернопільської області проти ліквідації їх об’єднаних територіальних громад. Свою позицію вони прийшли висловити на сесії облради.

Зокрема, прийшли жителів села Петрики, які не хочуть, згідно із новим перспективним планом формування територій громад, приєднуватися до Тернополя. А також є жителі Трибухівськох ОТГ, існування якої сьогодні є під загрозою.

Нагадаємо, сьогодні триває обговорення щодо формування перспективного плану громад та завершення реформи децентралізації. Обласна державна адміністрація запропонувала два варіанти, але в обох варіантах йдеться про ліквідацію близько 20 ОТГ. Згідно із попереднім перспективним планом, який затвердили на початку реформи децентралізації, у нашій області передбачається існування 63 громад. Сьогодні ж говорять лише про 38 громад або ж 43. Така позиція не влаштовує ні обласну раду, ні жителів Тернопільської області, й, власне жителів, які уже належать до сформованих ОТГ.

Позиція обласної ради наступна: депутати хочуть, щоб обласна адміністрація прислухалася до позиції депутатів і голосу громад.

Натомість голова облдержадміністрації Ігор Сопель запевняє, що всіх обов’язково вислухають і їх думки врахуюють.

Чи знайдуть якийсь консенсус на сесії обласної ради, – повідомимо згодом.

Нагадаємо, скільки ОТГ залишиться на Тернопільщині.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована