Валерій Чоботарь: Я хочу миру, але не у випадку із «скаженою собакою»

Валерій Чоботарь: Я хочу миру, але не у випадку із «скаженою собакою»

Цієї неділі у Тернополі відбувся форум «Рух опору капітуляції». Участь у ньому взяли представники проукраїнських ГО та політичних сил.

Основна мета зустрічі – виробити спільну позицію щодо запобігання капітуляції нашої держави та обговорити проведення акції «Ніч на Банковій», яку анонсували на 8 грудня.

Серед учасників конференції був й Валерій Чоботарь, представник руху «Захисти Україну». Свою присутність у залі він пояснив так: «Я тут сьогодні, тому що це моє місто, моя країна і мені небайдуже, що тут відбувається».

Говорити про мир в Україні у стосунках з Росією – це те саме, що запустити на своє власне подвір’я скажену собаку.

Ми запитали у нього, чи можливий мир з Росією та на яких умовах.  

«Говорити про мир в Україні у стосунках з Росією – це те саме, що запустити на своє власне подвір’я скажену собаку. Якщо тебе запитають: навіщо ти це зробив, відповісти: я хочу, щоб мої діти гралися із живими створіннями, щоб було гарно і безпечно. Але насправді не буде так. Це ілюзія. Якби мене запитали, чи я хочу миру. Однозначно. Але не у випадку із скаженою собакою. Росія споконвіку так поводилася і буде поводитися далі. І треба злочинцем або несповна глузду щоби вірити, що ця країна і політики цієї країни на даному етапі будуть вчиняти інакше. Вони будуть робити все, щоби ми ненавиділи один одного, щоб ми не мали політичної стабільності, а відтак і нічого іншого», – каже Валерій Чоботарь.

Вирішити, як доносити правду суспільству, – одне із завдань недільної конференції. Мир може бути тільки тоді, переконаний Валерій Чоботарь, коли ми почнемо поважати один одного, розуміти, що це наша крана і від нас залежить, що з нею буде, коли ми почнемо будувати армію. «На даному етапі нам дуже багато потрібно над цим працювати», – вважає він.

У свою чергу, Іван Ковалик, співорганізатор форуму «Рух опору капітуляції» додає: «8 грудня президент Володимир Зеленський їде на зустріч в Нормандію. Ми не до кінця розуміємо, яка буде позиція України в цьому питанні, на які поступки готова йти Україна. Проте, ми знаємо, що Володимир Зеленський заявив про основне завдання досягти миру. Але у нас запитання: яка ціна цього миру? Тому, щоб не відбулося капітуляції, не відбулося здачі України, а під здачею ми розуміємо амністію бойовиків на Донбасі, легалізацію Криму в рамках Російської Федерації, проведення виборів на окупованих територіях, нам потрібно діяти».

Щоб не відбулося капітуляції, не відбулося здачі України, а під здачею ми розуміємо амністію бойовиків на Донбасі, легалізацію Криму в рамках Російської Федерації, проведення виборів на окупованих територіях, нам потрібно діяти.

Під час конференції також обговорили документ «Українська доктрина безпеки та миру». Це покроковий план того, як повинна діяти держава, президент для того, щоб тимчасово окуповані території були повернуті.

«Ми бачили заяву представників Білорусі, що буде створений єдиний Уряд і єдиний законодавчий орган Росії та Білорусі. І ми вважаємо, що це велика небезпеки для України, тому ми повинні об’єднувати весь світ для протидії Російській Федерації. Ми також обговорили свої дії щодо акції 8 грудня «Варта на Банковій». Це буде загальнонаціональний протест, спрямований на те, щоби президент України не погодився на ті умови, які пропонує РФ», – підкреслює Іван Ковалик.

Нагадаємо, активісти “Захисти Україну” виступали також проти формули Штанмайєра, для чого організували народне віче на Театральному майдані.  

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована